.. C
 
 
15.12.2018
Ballina Sport Formula 1

Formula 1

Lajmet e fundit të sportit nga vendi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

Schumacer ka ndjekur nga TV Luis Hamilton-in

Gjendja e 5-herë kampionit të botës në F1 është akoma mister që pas atij aksidenti të tmerrshëm në 29 dhjetor 2013. Të paktë janë personat që mund ta vizitojnë atë, një nga ato është francezi...

Vjen sinjali i parë, lajm i madh për jetën e Michael Schumacher

Katër vite kanë kaluar nga aksidenti fatal i Michael Schumacher në alpe dhe familja e tijlutet për një mrekulli. Mediat gjermane raportojnë se legjenda e F1 në një farë mënyre ka nisur të komunikojë...

Edhe një lajm i keq prej Schumacherit, ai po humb në gjatësi dhe peshë

Michael Schumacher mbetet një ndër legjendat e gjalla të botës së garave të Formula 1. Por, rreth pesë vjet më parë, piloti gjerman pësoi një aksident në aplet zvicerane, e cila gjë e bëri që...

Schumacher në rrezik për jetën, braktiset nga sponsorët

Gjendja shëndetësore e Michael Schumacher dhe zhdukja e tij nga sytë e opinionit publik kanë marrë edhe njëherë vëmendje, pavarësisht se legjenda e garave të Formula 1 është ende në letargji. vënë në diskutim edhe...

Schumacher nuk mund të ecë më

Lajme të këqija nga shëndeti i legjendës së Formula 1, Michael Schumacher. Avokati personal i tij, Fekix Damm, ka treguar se gjendja e Schumacher nuk është aspak e mirë. Ai ka thënë që Schumi nuk do...

Hamilton fiton edhe në Gjermani

Gara për Çmimin e Madh të Gjermanisë, e zhvilluar në pistën e Hockenheim, ka parë triumfues sërish britanikun e Mercedesit, Lewis Hamilton, edhe pse “pole position”-in e një dite më parë e kishte siguruar...

Lajmet e fundit