Ballina Sport Formula 1

Formula 1

Lajmet e fundit të sportit nga vendi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

Red Bull-i shumë i fortë këtë fillim sezoni, vetëm vend i tretë për Ferrarin

Mes spektaklit që ofrojnë organizimet e Arabisë Saudite, u mbyll edhe gara e dytë e këtij sezoni në Formula 1. Ashtu siç edhe pritej, Max Verstappen u rikonfirmua fitues i cirkuitit, me vendin e...

Tragjedi në Formula 3, ndërron jetë gjatë garës piloti 18-vjeçar, u godit nga pas...

Tragjedi në botën e automobilizmit, ku piloti holandez Dilano van’t Hoff, 18-vjeç, humbi jetën pas një aksidenti të ndodhur në xhiron e fundit të garës Spa-Francorchamps, e vlefshme për fazën e katërt të kampionatit...

Red Bulli dominon në Çmimin e Madh të Arabisë Saudite, Perez i pakapshëm

Red Bull dominoi në Çmimin e Madh të Arabisë Saudite për të siguruar një fillim të fuqishëm në Formula 1. Por, pati polemika që e përshfshinë këtë herë Max Verstappen, pasi iu dha një...

Tre rekordet që u vendosën në vitin 2022 në Formula 1

Sezoni 2022 në Formula 1 ishte edicioni i 73-të i botërorit të automobilizimit, një kampionat që u dominua nga “Red Bull” dhe Maks Verstapen. Piloti holandez vendoasi dy rekorde këtë sezon. Ai u bë piloti...

Verstappen: Kur nisi sezoni ishim të mbaruar

Max Verstappen festoi titullin e dytë kampion për pilotë në Formula 1, një arritje që në fillim të sezonit dukej e paimagjinueshme. Piloti holandez kujton deklaratat e fillimsezonit, ku shprehej se do të duheshin...

Kemi kampion të ri në pjesën e pagave në Formula 1

Piloti holandez i skuadrës së Red Bull, Maks Verstapen ka kaluar Luis Hamiltonin në aspektin e fitimeve ekonomike. Sipas raportimeve të fundit, Verstapen, me një pagë prej 40 milionë dollarëve dhe bonuseve prej 20...

Piloti i njohur i Formula 1 rikthehet sërish te Red Bulli

Piloti i njohur i Formula 1 rikthehet sërish te Red Bulli! Daniel Rikardo pritet të jetë piloti rezervë për Red Bullin sezonin e ardhshëm. Kjo është ajo që raporton konsulenti i skuderisë austriake, Helmut Marko,...

Shitet për një shumë të “çmendur” Ferrari i vitit 2003, me të cilin Michael...

Ferrari i Michael Schumacherit, që ishte fitues i titullit kampion në vitin 2003, është shitur për një vlerë të pabesueshme 13.5 milionë euro – duke thyer rekordin e mëparshëm të vendosur nga një makinë...

Verstapen fiton garën e çmendur në SHBA

Kampioni i botës në Formula 1, Maks Verstapen, ka fituar Çmimin e Madh të SHBA në pistën e Teksasit pas një gare të çmendur ku ndodhi gjithçka që në start e deri në fundin...

Leclerc: Ky ishte momenti kur kuptova se nuk fitoja dot titullin

E nisi sezonin 2022 si favorit për titullin kampion në Formula 1, sidomos pas garave të para, ku fitoi në dy nga tri sfidat e para. Megjithatë, me kalimin e kohës, për arsye të...

Lajmet e fundit