Ballina Sport Sporte të tjera

Sporte të tjera

Lajmet e fundit të sportit nga vendi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

17 vjeçjarja shqiptare, e para në botë që kompleton ngjitjen e 7 majave më...

Kjo është hera e parë që një femër 17 vjeçare në botë kompleton “Seven Summits”, njëherit alpinistët e parë shqiptarë që kalojnë me sukses këtë sfidë, si babë e bijë. Mrika Nikçi – 17 vjeçarja...

Djali i Michael Schumacher rrëfim prekës për të atin

Mick Schumacher ka bërë një rrëfim emocional për babain e tij dhe legjendën e Formula 1, Michael, derisa thotë se dëshiron t’i ndjek hapat e tij. Piloti i talentuar thotë se mendon më shumë se...

Shqelma e grushta derisa e hodhi përtokë kundërshtarin serb: Memedi mbron titullin e kampionit...

Mbrëmjen e kaluar(26 korrik), ‘kik-boksieri’ i njohur shqiptar, Sazan Memedi, organizoi një mbrëmje në boks e ‘kik-boks’. Përveç dueleve tjera, dueli kryesor dhe më interesant i kësaj mbrëmje ishte ai mes Sazan Memedit dhe serbit,...

Mayweather i rrënuar, po i lutet Khabibit

Menaxheri i Khabib Nurmagomedov, Ali Abdelaziz, është tallur me ish-kampionin e botës në boks, Floyd Mayweather, duke thënë se amerikani është "trokë, po i mbarojnë paratë". Mayweather shpreson të përballet me Nurmagomedov, në një...

Djali i Arkanit i drejtohet Mazrekajt: “Do të të vras”, ja si i përgjigjet...

Së fundmi këtë e ka bërë edhe në një emision televiziv, transmeton Reporteri. Ai ka thënë se do të donte që meçi të zhvillohej, dhe se nëse vjen deri te kjo, do ta vrasë boksierin...

Gjokoviqi, 2 milionë për një ditë, Majlinda Kelmendi as 200 euro në muaj

Heroi i sportit serb, Novak Gjokoviq, triumfoi mbrëmë në Wimbledon për herë të pestë në karrierën e tij, duke e rrëzuar mbretin e këtij sporti, Roger Federerin, në një finale dramatike. Ai i fitoi mbi...

Djali i Arkanit merr këshilla nga ‘Rocky Balboa’ për duelin me boksierin Shqiptar

Veljko Raznatoviç, djali i kriminelit serb Arkan, do të ndeshet në fund të muajit me boksierin kosovar, Petrit Mazrekaj. Tashmë ky duel po pritet me padurim nga adhuruesit e boksit në Kosovë dhe jo...

Me një goditje boksieri shqiptar e rrëzon përtokë kundërshtarin (VIDEO)

Në orët e hershme të mëngjesit, sipas kohës sonë në Orlando të Floridës u ndeshën gjigantët e kikboksit botërorë Elvis Gashi vs Justin Houghton. Ky meç i shumëpritur për fatin e “keq” përfundoi shumë shpejt,...

Dalin hipotezat e para: Florijana Ismaili ka pësuar sulm kardiak në momentin kur ka...

Mediat në Zvicër dhe Itali kanë filluar të raportojnë rreth shkaktarëve që mund të kenë çuar në vdekjen e Florijana Ismailit në liqenin e Comos. Futbollistja 24-vjeçare që u zhduk të shtunën e javës së...

Në finale, Majlinda Kelmendi e mposhti partneren e Vladimir Putinit

Xhudistja ruse Natalia Kuziutina, që u bë e famshme pasi u fotografua me kreun e shtetit rus, mori medaljen e argjendtë në Lojërat Evropiane – Minsk 2019, përcjellë KOHA. Rusja 30 vjeçe u mposht nga...

Lajmet e fundit