.. C
 
 
17.12.2018
Ballina Stil Jetese

Stil Jetese

Lexoni lajmet dhe informacionet e fundit mbi stilin, jetesen, tendencen vetëm në InfoShqip.com

Cigarja dhe ajri i ndotur janë më pak të dëmshëm se ushqimi i keq

Sipas Raportit Global të Ushqyerjes, kequshqyerja ose ajo e pamjaftueshme është më vdekjeprurëse se përdorimi i duhanit, transmeton Anadolu Agency (AA). Në raport është theksuar se çdo një vdekje nga pesë raste të vdekjes shkaktohet...

Kjo është sasia e duhur e uthullës së mollës që duhet të pini çdo...

Konsumimi i uthulles së mollës ka shumë përfitimeve të ndryshme. Ajo mund të ndihmojë me problemet e stomakut, dhe dhimbjet e fytit; ajo gjithashtu ndihmon për të pastruar flokët me zbokth, puçrra në fytyre...

Kek me bajame dhe mandarina, ëmbëlsira më e shijshme e vjeshtës

Përbërësit për tavë 24 cm: 7 mandarina bio, dy prej të cilave për zbukurim ● 125g gjalpë i butë në temperaturë ambienti ● 150g sheqer kaf ● 240g miell bajamesh ose bajame të bluara ● 100g miell integral (i...

Kjo është formula më e thjeshtë për të llogaritur kaloritë, humbisni peshë lehtësisht në...

E dinit se duke djegur 500 kalori në ditë do të arrini të humbni deri në 1 kilogram në javë? Nuk është nga ato teoritë e zakonshme që qëndrojnë në ajër, por thjesht një...

Krepa të mbushur me spinaq, receta që bën bashkë gjithë familjen

Përbërësit për 12 krepa mesatarë për 4-6 persona: 3 kokrra vezë, 250 g miell, 500 ml qumësht i vakët, kripë. Për mbushjen: 250 g gjizë,150 g djathë i bardhë, 500 g spinaq i larë dhe...

Ata që flenë më shumë se tetë orë janë më të rrezikuar nga ky...

Të fjeturit më shumë se tetë orë gjatë natës mund të shpie deri te vdekjet e hershme, thonë studimet e reja. Një studim ka gjetur se njerëzit që rregullisht bëjnë më shumë gjumë, mund...

Zhytni majat e gishtave në ujë të ftohtë dhe mbani 30 sekonda, do të...

Nëse majat e gishtave bëhen të bardhë apo të kaltër, atëherë keni me qarkullimin e gjakut. Qitni në një gotë ujë shumë të ftohtë dhe në të për 30 sekonda zhytni majat e gishtave....

Kjo mënyrë e thjeshtë ndihmon trupin tuaj të humbasi peshë më shpejt

Nëse jeni duke kërkuar të hiqni yndyrën apo kilet e tepërta nga trupi juaj kjo lloj “diete” trupor, mund të jetë përgjigjja. Një formë “agjërimi: me ndërprerje - i cili ka disa përfitime intriguese....

3 rastet kur duhet t’i thoni ‘jo’ sheqerit në mënyrë kategorike

Sheqernat nuk janë asgjë më shumë sesa disa molekulua të thjeshta (kjo parë nga këndvështrimi kimik) sepse pot ë pyesnit një nutricionistë, e sigurtë që do të merrnit një përgjigjie tjetër ! Sheqeri shkakton...

Zbulohet arsyeja përse femrat vishen gjithmonë trashë dhe kanë më ftohtë se burrat

Në këto ditë të ftohta dimri, mundoheni të visheni sa më trashë që t’i bëni ballë të ftohtit. Për femrat kjo gjë nënkupton të veshin dy triko, tri palë geta, jeans, jelek, pallto etj....

Lajmet e fundit