Ballina Stil Jetese

Stil Jetese

Lexoni lajmet dhe informacionet e fundit mbi stilin, jetesen, tendencen vetëm në InfoShqip.com

A e dini pse dritaret në avion janë të rrumbullakëta? Ka një arsye të...

A e keni menduar ndonjëherë se pse dritaret e avionit janë të rrumbullakëta? Më sa duket, dritaret e avionëve nuk ishin gjithmonë të rrumbullakëta – ato dikur ishin katrore deri në vitet 1950 kur...

Sa orë duhet të stërvitemi në baza javore? Këto janë mendimet e ekspertëve

Sa kohë qëndroni në palestër dhe a ka një kohë ideale që kalojmë në stërvitje? Sa kohë duhet t’i kushtojmë ushtrimeve? Sipas udhëzimeve të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, njerëzit duhet të synojnë të ushtrojnë 30 minuta...

Vitamina çdo ditë? Çfarë duhet të dini përpara se t’i merrni

Sipas ekspertëve të shëndetit, njerëzit duhet të marrin suplemente sepse ato mund të ndihmojnë në plotësimin e boshllëqeve në regjimin ushqimor. Shumë njerëz marrin çdo ditë suplemente për të përmirësuar shëndetin e përgjithshëm, por...

Një urë e pazakontë që i ka vendosur gjërat përmbys

Kur ndërtohen ura, zakonisht bëhet fjalë për nevojën për të kapërcyer një pengesë në formën e një sipërfaqeje më të madhe uji, në mënyrë që trafiku rrugor ose hekurudhor të mund të funksionojë pa...

Trajneri i ‘crossfitit’ i vëzhgon klientët e tij me telefon dhe ndërhyn sapo sheh...

Trajneri i njohur i disiplinës crossfit në Kosovë, Egzon Shkololli, ka treguar gjithmonë se është jashtë mase i përkushtuar ndaj klientëve të tij. Ai madje tregohet i kujdesshëm që t’i vëzhgojë ata gjatë ushtrimeve,...

Çorbë e shijshme me kungullesha: Freskuese, e lehtë për gatim

Freskuese dhe shumë e shëndetshme! Ju nevojiten: – 2 kungullesha të vogla, – 2 karota, – 2 patate, – 1 qepë e madhe, – 2 lugë të vogla erëza, – 1 lugë e vogël spec i kuq i bluar, – 1 lugë...

Si mund ta përdorni CocaCola-n për pastrim në shtëpi

Keni Coca-Cola në shtëpi? Edhe nëse nuk jeni adhurues aq i madh i saj, ju mund ta përdorni si produkt pastrimi. Aciditeti i lartë te kola e bën atë të përsosur për pastrimin e...

Ja çfarë i ndodh lëkures tuaj nëse nuk pastroni grimin para gjumit

Studimet kanë treguar se fytyra juaj grumbullon shumë papastërti nëse flini pa pastruar grimin, ndaj duhet të tregoni kujdes të veçantë për këtë pjesë. Më poshtë janë disa gjëra të dëmshme që mund t’i ndodhin...

Përse në Angli shërbehet gjithmonë çaji me qumësht?

Dhe nëse i shtoni çajit qumësht, ju do të ftohni çajin dhe mund ai të mos ketë shije aq të mirë.Kur moti bëhet më i freskët, shumica e njerëzve i drejtohen pijeve të nxehta...

Këto dy lloje çaji ndihmojnë kundër kollës, gripit dhe ftohjes

Çaji është aleat i madh i imunitetit që jo vetëm na ngroh gjatë vjeshtës dhe dimrit, por mbron trupin edhe nga infeksionet e shpeshta të frymëmarrjes. Këto dy lloje çaji janë veçanërisht të mirë...

Lajmet e fundit