Ballina Etiketimet 1999

Etiketim: 1999

Viti 1999: Pamje nga arrestimi spektakolar i serbit nga KFOR-i britanik...

Menjëherë pas përfundimit të luftës, me hyrjen e KFOR-it në Prishtinë, kanë filluar arrestimet e serbëve në Kosovë. Në një video të papublikuar deri më...

Shefi i NATO-s: Keqardhje për viktimat e bombardimeve më 1999

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të mërkurën se beson në bashkëpunimin ndërmjet NATO-s dhe Serbisë në përballjen me sfidat e përbashkëta...

Lajmet e fundit