Ballina Etiketimet Haradinaj

Etiketim: haradinaj

Haradinaj: Vetëvendosjes ia ofrova postin e kryeministrit (VIDEO)

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në emisionin ‘Argument Plus’ tregoi se para zgjedhjeve i ka ofruar Lëvizjes Vetëvendosje postin e kryeministrit. “Është mirë me u...

Haradinaj: Nëse Serbia s’e heq Kosovën nga Kushtetuta e saj, Nishin...

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka thënë se duhet të dalë dikush e t’i prish agjendat e Serbisë më...

Haradinaj: Mendoj se kjo është seanca e fundit, pasi gjykata…

Gjykata franceze në Kolmar të enjten pritet të marrë një vendim përfundimtar në lidhje me rastin Ramush Haradinaj. Ish-kryeministri i Kosovës dhe kryetari i partisë...

Anita Haradinaj: Ramushi do të lirohet, shteti mos të organizojë asgjë...

Lideri i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj nesër do të paraqitet për herë të tretë para Gjykatës në Colmar të Francës. Gruaja...

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin...

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq ka thënë se Serbia tri ditë më parë ka dorëzuar në gjykatën e Colmarit të gjitha dokumentacionet...

Haradinaj: Daçiqit do t’i priten duart nëse tenton t’i fus në...

Lideri i AAK-së, Ramush Haradinaj ka reaguar ashpër ndaj deklaratve që Ivica Daçiq, i ka bërë vazhdimisht kundër Kosovës. Ai ka thënë se Daçiq kurrë...

Deçani nuk feston pa Ramushin

Kryetari i Deçanit, Rasim Selmanaj, ka thënë se kanë vendosur që për këtë ditë të mos kenë organizime festive në mungesë të Ramush Haradinajt. Ai...

Koci: Ja kur do të mbahet seanca e radhës për Haradinajn

Avokati Arianit Koci ka njoftuar kohën se kur do të mbahet seanca e radhës kreun e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj. “Seanca...

Haradinaj flet për takimin e palës kosovare me atë serbe

Takimi i paralajmëruar të mbahet me 24 janar apo ditën e martë në mes palës kosovare dhe asaj serbe në Bruksel, është vendosur që...

Ramushin çdokush mund ta ketë zili për fizikun e tij (FOTO)

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj njihet shumë për veprat që ai i ka bërë gjatë luftës në Kosovë. Shumëkush mund ta ketë zili për guximin...

Lajmet e fundit