.. C
 
 
19.06.2018
Ballina Sport

Sport

Lajmet e fundit të sportit nga vëndi rajoni dhe bota. Futboll, basketboll, Formula 1, lexoni të parët vetëm në InfoShqip.com

Erdogan fjalë të mëdha për Ronaldon: E duartrokita shkaku i Palestinës

Presidenti i Turqisë Tajip Rexhep Erdugan ka folur për yllin portuges pas ndeshjes së tij ndaj Spanjës, transmeton InfoShqip. Erdogan ka thënë se goli i tretë i Roanldos ështe i paarritshëm. Ai ka pranuar...

“Dita e Gjykimit”, sot Salah duhet të tregoje veten nëse s’do të bëjë valixhet...

Sot fillon saundi i dytë i Botërorit me ndeshjen Rusi-Egjipt të Grupit A duke përmbyllur kështu një fazë të parë me plot surpriza siç ishte humbja e Gjermanisë apo barazimet e Brazilit dhe Argjentinës. Rusia...

Aeroplani i kombëtares arabe në botërorin e Rusisë përfshihet nga flakët (VIDEO)

Kombëtarja e Arabisë Saudite i ka shpërtuar më së keqes. Aeroplani i kombëtares së Aravisë Saudite ka marrë zjarr gjatë fluturimit, teksa skuadra po udhëtonte drejt Rostov, ku do të luajë ndeshjen e dytë të...

Januzaj e mohon prejardhjen e tij shqiptare: Kam lindur në Belgjikë, jam belg dhe...

“Unë kam lindur në Belgjikë, jam belg dhe ndihem belg. Jam i lumtur që ndodhem këtu me shumë lojtarë profesionistë rreth meje”, deklaroi Januzaj. Adnan Januzaj e mohon që është shqiptar nga Kosova. Ai ka deklaruar...

Shpërthen Mats Hummels pas humbjes nga Meksika

Atmosfera te Gjermania është ndoshta më e keqja prej kushedi se sa vitesh pas humbjes kundër Meksikës në ndeshjen e parë të Kupës së Botës. Por duket që gjendja brenda grupit është larg ideales. i...

Mësoni arsyen pse lojtarët shqyejnë çorapet në pjesën e prapme (VIDEO)

Kampionati Botëror tashmë ka disa ditë që ka filluar dhe normalisht që mediat dhe tifozët menjëherë kanë filluar të merren me detajet. Një nga detajet janë çorapet e shqyera nga Neymar në pjesën e prapme...

Kërcënohet me vdekje shqiptari i Zvicrës pas ndeshjes me Brazilin: Do të mbysim!

Rezultati i ndeshjes së djeshme mes Zvicrës dhe Brazilit, nuk është kapërdirë lehtë nga tifozët e kombëtares braziliane, të cilët kanë reaguar ashpër ndaj mesfushorit me origjinë shqiptare, Valon Behramit. Tifozët brazilianë kanë nisur sharjet...

Di Maria dhe Xavi tregojnë se cili është futbollisti më i mirë i të...

Vetëm një ditë pasi Cristiano Ronaldo shënoi tre gola në ndeshjen kundër Spanjës, Lionel Messi humbi penalltinë vendimtare në ndeshjen që Argjentina barazoi 1-1 ndaj Islandës. Ka nisur një debat historik prej kohësh është...

Pele paralajmëron Brazilin: Shaqiri është i rrezikshëm

Legjenda braziliane, Pele, ka paralajmëruar kombëtaren e tij për rrezikun që mund t’i vjen nga ylli me prejardhje shqiptare, Xherdan Shaqiri. Zvicra do ta nis Kupën e Botës “Rusia 2018” pikërisht ndaj kombëtares së Brazilit,...

“Kukulla vrasëse”, kush është “xhuxhi” që tronditi Gjermaninë dhe shkaktoi tërmet në Meksikë (FOTO)

Ai është një hero tani në Meksikë pas golit të shënuar dje ndaj Gjermanisë duke mposhtur kampionët e Botës në fuqi. Hirving Lozano është vetëm 1.75 metër i gjatë dhe mban nofkën "kukulla vrasëse" sepse...

Lajmet e fundit