Ballina Etiketimet Ambasadori

Etiketim: ambasadori

Kërcënohet ambasadori rus në Tiranë, kërkon ndihmën e specialistëve nga Moskë

Ambasadori rus në Tiranë Aleksandër Karpushin i është drejtuar zyrtarisht shtetit shqiptar, duke njoftuar autoritetet se ndihet i kërcënuar. Burime diplomatike bënë të ditur për...

Ja vizioni i ambasadorit Garrett për Maqedoninë në vitin 2027

Ambasadori britanik Charles Garrett në blog postin e tij ka shënuar vizionin e tij “Maqedonia: Strategjia për të gjithë qytetarët tanë”. Garret në vitin 2027...

Ambasadori Walker takon familjarët e Grupit të Kumanovës: Lagja e Trimave...

Ambasadori William Walker i cili senzibilizoi botën për masakrën e Reçakut dhe shkaktoi intervenimin e NATO-s në Kosovë, sot është takuar me familjarët e...

Kasami takim me ambasadorin suedez

Kryetari i Lëvizjes Besa, Bilall Kasami, sot realizoi një takim miqësor me ambasadorin suedez, Mats Stafanson. “Gjatë këtij takimi u diskutuan zhvillimet e fundit...

Lajmet e fundit