Ballina Etiketimet Jeruzalem

Etiketim: jeruzalem

Izraeli goditje me artileri drejt Rripit të Gazës

Ushtria izraelite ka njoftuar se njësitë e artilerisë kanë goditur objektivin e grupeve palestineze në jug të Rripit të Gazës, transmeton Anadolu Agency (AA). Përmes...

Samaritanët dhe të krishterët kundër planit izraelit për ndalimin e ezanit

Përfaqësuesit e komunitetit Samaritan dhe të krishterë në Palestinë mbështetën muslimanët dhe kritikuan ashpër nismën e Izraelit për ndalimin e thirrjes së ezanit me...

SHBA do të zhvendosë ambasadën amerikane nga Tel Avivi në Jeruzalem

Administrata e re amerikane planifikon që të zhvendosë ambasadën amerikane nga Izraeli në Jeruzalem. Channel 2 citon një burim anonim, sipas të cilit Shtëpia e...

Lajmet e fundit