Ballina Etiketimet Kujton

Etiketim: kujton

Edi Rama kujton Masakrën e Reçakun dhe ditëlindjen e Isa Boletinit

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, përmes një shkrimi në Facebook ka kujtuar 15 janarin e shqiptarëve. “Dita e lindjes se heroit Isa Boletini, misherim i...

Ish-diplomati i BE-së në Maqedoni i kujton burgun funksionarit të VMRO-së

Janë thelluar akoma dhe më tej përplasjet mes diplomatëve të huaj dhe përfaqsuesve të pushtetit në Maqedoni. Një ditë më parë, ishte Erwan Fouere,...

Lajmet e fundit