Ballina Etiketimet Maqedonasit

Etiketim: maqedonasit

Për çka po bëhen gati maqedonasit? Ja edhe fotoja e parë...

Portali maqedonas “Plusinfo” ka arritur të sigurojë fotografinë e parë katër paramilitarëve maqedonas të veshur me uniforma të zeza dhe bereta, në të cilat...

Eurodeputetët nga Bullgaria kërkojnë që maqedonasit e Shqipërisë të mbrohen si...

Agjencia e lajmeve “MIA” njofotn se me amendamente të eurodeputetëve bullgar Andrej kovaçev dhe Angel Xhambaski, Parlamenti Evropian nesër është e mundur të miratojë...

Selmani: Parti më vazale se BDI-ja, partitë maqedonase nuk kanë pasur...

Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani, në emisionin ClickPlus në televizionin 21 duke debatuar mbi atë se kush duhet ta formojë...

Manojllovski: Maqedonasit i quajnë shqiptarët e Rekës së Epërme “shkreti”

Deputeti i i parë shqiptarë ortodoks nga radhët e Bashkimit Demorkatik për Integrim, Branko Manojlovski për “Faktor 24”, ka shpjeguar arsyet pse ka ardhur...

500 euro dënim për maqedonasit me pasaportë bullgare

Për maqedonasit me pasaportë të Bullgarisë do të ketë dënime me para, transmeton Portalb. “Dënimi vjen, sepse në maj të vitit të kaluar në zgjedhjet...

Maqedonasit nga Shqipëria kritikojnë Bushatin pse i quajti sllavo-maqedonë.

Maqedonasit nga Shqipëria ashpër kanë reaguar në deklaratën e ministrit të jashtëm shqiptarë Ditmir Bushati ku maqedonasit i ka quajtur sllavomaqedonas, informon Zhurnal. Shoqata maqedonase...

Maqedonasit janë pjesë e përgatitjes së ligjit për mbrojtje të pakicave...

Maqedonasit në Shqipëri po marrin pjesë në mënyrë aktive për përgatitijen e ligjit për mbrojtje të pakicave kombëtare në Shqipëri. Me këtë ligj, ata...

Maqedonasit përdorin resurset e përbashkëta për të mundur shqiptarët e diasporës

Një nënshtetase e Maqedonisë me banim të përkohshëm në SHBA ka ngelur e çuditur kur është munduar të regjistrohet në aplikacionin on-line të Komisionit...

Hajdutet maqedonas vjedhin xhaminë në Dellçevë

Dy burra nga Dellçeva, por edhe dy adoleshent janë arrestuar për shkak të ekzistimit të dyshimeve se kanë kryer veprën penale, vjedhje të rëndë,...

Lajmet e fundit