Ballina Etiketimet Nato

Etiketim: nato

Fisnik Ismaili: Një oficer francez informonte forcat serbe se po sulmoheshin...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Fisnik Ismaili, ka treguar një sërë ngjarjesh për kohën kur ka qenë pjesë...

Maqedonia së shpejti në NATO

Kryeministri Zoran Zaev ka premtuar anëtarësim të shpejtë në NATO dhe fillimin e negociatave për anëtarësim në BE. Ekspertët thonë se kjo është e mundur...

Ja sa kushtuan bombardimet e NATO-s ndaj Serbisë

Lufta në Kosovë mori fund pas një operacioni 78-ditor të sulmeve të ashpra ajrore të Aleancës Veriatlantike të NATO-s, ndaj Serbisë. Gjatë këtij aksioni, nën...

NATO godet për trenin serb, ja qëndrimi i zëdhënëses

NATO i ka bërë thirrje Beogradit dhe Prishtinë të përmbahen nga acarimi i situatës dhe të nxisin dialogun, për shkak se kjo siç thuhet...

Rusia s’mund të tallet me Perëndimin: NATO-ja armatos rënd Evropën, e...

Ushtria amerikane ka premtuar se do të rris fushëveprimin dhe kompleksitetin e stërvitjeve ushtarake evropiane, si përgjigje ndaj agresionit rus. Në Gjermani për përforcime...

SHBA, BE dhe NATO i ofrojnë ndihmë shtetit turk

Viti i ri ka nisur me viktima në shtetin turk. Sulmi është dënuar nga SHBA, NATO si dhe Federica Mogerini, përfaqësuese e lartë e...

Gjuriqi, fyen Mustafën: Kryeministri krahinor kontrabandohet nga NATO në veri

Drejtori i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Gjuriq, është tallur sot me bllokadën që serbët e veriut i kanë bërë eskortës...

“Serbia do bombardohet nga NATO”

Lidhur me deklaratat e Nikoliçit se NATO ka bombarduar pa asnjë faj Serbinë, ka reaguar ministrja për Dialog e Qeverisë së Kosovës, Edita Tahiri. Ajo...

Shefi i NATO-s: Keqardhje për viktimat e bombardimeve më 1999

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, tha të mërkurën se beson në bashkëpunimin ndërmjet NATO-s dhe Serbisë në përballjen me sfidat e përbashkëta...

Davutoglu: Pa NATO-n, Kosova do të ishte bërë si Aleppo

Bosnje Hercegovina dhe Kosova do të ishin si qyteti sirian Aleppo, nëse nuk do të ishte ndërhyrja e NATO-s, tha sot ish-kryeministri turk, Ahmet...

Lajmet e fundit