Ballina Etiketimet Pergjigje

Etiketim: pergjigje

Përgjigja e fortë e Rusisë dhe Iranit: Trupa speciale në Siri

Lajmet që vijnë këtë mëngjes nga Siria janë dy. I pari është se lideri i Al Kaedës, Ayman al-Zavahiri u bëri thirrje rebelëve, me...

36 përgjigjet që do ju bëjnë të dashuroheni në 45 minuta!

E përditshmja New York Times, ka publikuar listën e artikujve më të lexuar dhe në vend të parë është një eksperiment i psikologut Arthur...

Nëse dini përgjigjen e kësaj pyetje, jeni zyrtarisht psikopat

Psikologu kanadez Robert D. Hare është i njohur për metodën e tij të vlerësimit të psikopatisë (Psychopathy Checklist-Revised – PCL-R).Ai punon si këshilltar për...

Lajmet e fundit