Ballina Etiketimet Putin

Etiketim: putin

NYT: Rusia po nxit tensione në Kosovë

Rusia po nxit mosmarrëveshje në Ballkan, teksa NATO-ja po ruan një paqe të vështirë, shkruan sot The New York Times, në një artikull që...

Mediat: Kjo është dashnorja sekrete e Vladimir Putinit! (FOTO)

Vladimir Putin është tmerrësisht i rezervuar në jetën private dhe askush nuk ka mundur të marrë informacione rreth lidhjeve të tij. Por disa media shkruajnë...

Ja çka thotë Rusia për telefonatën e Putin me Trump

Për shumë vjet Moska është ankuar se Washingtoni nuk i trajton në të njëjtën mënyrë. Por në një deklaratë të lëshuar pas telefonatës në...

Themeluesi i WikiLeaks: Soros dhe USAID krijuan ‘Panama Papers’ për të...

Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange ka deklaruar se George Soros dhe USAID kanë financuar mediat kryesore të skandalit Panama Papers, si pjesë e një...

Putin rrethon Moskën me raketa,çfarë po ndodh? (FOTO)

Ministria ruse e Mbrojtjes ka njoftuar se për të forcuar mbrojtjen ajrore të Moskës përreth kryeqytetit kanë vendosur sistemin raketor “S-400”. Në një deklaratë të...

Putin mesazh Erdoganit pas sulmit terrorist

Presidenti rus Vladimir Putin ka dënuar sulmin e mbrëmshëm terrorist në Stamboll dhe i shprehu ngushëllimet e tij homologut turk Rexhep Taip Erdogan, raporton...

Ç’do të bëjë Putini, pa Amerikën si armik?

Debati i fortë mbi ndërhyrjet në kompjutera nga ana e Rusisë, bashkëfajësinë e Kremlinit dhe nëse këto ndërhyrje ndikuan që zgjedhjet të shkonin në...

“Për kundërpërgjigjen ndaj sanksioneve amerikane do të vendos Putin”

Zëdhënësi i Kremlinit, Dmitry Peskov, lidhur me sanksionet amerikane për zyrtarët rus, tha se në këtë situatë pa alternativë të veprimit mbi parimin e...

Erdoğan bisedoi me Putin për sulmin ndaj ambasadorit rus

Zëdhënësi i Presidentit të Turqisë Ibrahim Talin deklaroi sonte në Ankara se presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan me telefon ka biseduar me presidentin...

Vrasja e ambasadorit rus, ja skenarët që rrezikojnë Luftën e III...

Vrasja e ambasadorit rus në Turqi, Andrey Karlov, mund të çojë në një konflikt të armatosur mes dy shteteve. Edhe pse menjëherë vrasjes së...

Lajmet e fundit