Ballina Etiketimet Serbe

Etiketim: serbe

Fisnik Ismaili: Një oficer francez informonte forcat serbe se po sulmoheshin...

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje (VV), Fisnik Ismaili, ka treguar një sërë ngjarjesh për kohën kur ka qenë pjesë...

Xhaferi nga Brukseli për mediat serbe: Ja pse e mbaj flamurin...

Kryetari i ri i Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi ka sqaruar për mediat serbe dhe maqedonase pse flamuri shqiptar gjendet në zyrën e tij. Ai...

“Çmenden” mediat serbe: Shqiptarët duan sërish luftë, por…

Shqiptarët duan sërish luftë. Këto janë kryetitujt e shtypit serb. Shkrimet plotësuese janë se 80 për qind e heroinës dhe drogës në Evropë eksportohet...

Ministrja serbe e Drejtësisë: Nuk ka arsye që kërkesa për ekstradimin...

Ministrja e Drejtësisë në Serbi, Nela Kuburoviq ka thënë se Serbia tri ditë më parë ka dorëzuar në gjykatën e Colmarit të gjitha dokumentacionet...

Mediat serbe akuzojnë Ramën dhe Thaçin për krizën në Maqedoni

Mediat e afërta me pushtetin në Serbi akuzojnë shqiptarët etnikë, kryeministrin Edi Rama dhe presidentin Thaçi si planifikuesit e strategjisë së “Shqipërisë Etnike”. Mediat në...

Mediat serbe thonë se kësaj arme “i frikësohen” edhe SHBA-të! (VIDEO)

Zëvendëskryeministri rus, Dmitry Rogozin, ka thënë se tanku rus “T-14 Armata” lë pas ato të SHBA-ve, izraelite dhe evropiane, sa i përket karakteristikave teknike. Siç...

Çka po fsheh arkeologjia serbe ne Sanxhak ?

Arsa mendohet se është monument i vetëm në të cilin është “selia” e një shteti të Evropës në të cilin është e ndaluar hyrja. Lugina...

Shërbimet sekrete izraelite: Po përgatitet ndërhyrja ushtarake serbe në Kosovë

Treni serb me slogane kundër shtetit të Kosovës që provoi të futet në Kosovë është një kujtim, më shumë se simbolik, për luftërat brutale...

Haradinaj flet për takimin e palës kosovare me atë serbe

Takimi i paralajmëruar të mbahet me 24 janar apo ditën e martë në mes palës kosovare dhe asaj serbe në Bruksel, është vendosur që...

Mediat serbe: Lavdrim Muhaxheri “duke pirë kafe në Kosovë” (VIDEO)

Gazeta italiane “L’Espresso” në një shkrim të publikuar ditë më parë kishte shkruar se Lavdrim Muhaxheri, apo siç po quhet “Kasapi i Kaçanikut”, është...