Ҫfarë ndodhi? U nisën drejt Rinasit, dy avionë bëjnë ulje emergjente në Itali

Dy avionë të nisur drejt aeroportit “Nënë Tereza” në Rinas ka bërë ulje të detyruar në Itali, shkak është bërë moti i keq me rreshje të shumta shiu dhe era e fortë, çka e ka bërë të pamundur uljen në pistën e Rinasit.

Një prej avionëve ishte nisur nga qyteti i Nisës në Francë, ndërsa tjetri nga Dortmundi në Gjermani.

Të dy avionët kanë devijuar fluturimin në ajër, duke bërë ulje emergjente në Brindizi dhe Bari të Italisë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu