1 vit pas abortit, këngëtarja e njohur në pritje të ëmbël: Jam shumë e lumtur

Këngëtarja e njohur, Jessie J ka ndarë një lajm shumë të bukur me të gjithë fansat e saj.Përmes video të postuar në Instagram, ku shfaqet me barkun e rrumbullakosur, ajo ka bërë të ditur se është shtatzënë, një vit pasi pësoi abort.

“Jam shumë e lumtur që më në fund po ndaj këtë lajm me ju”, ka shkruar këngëtarja.

Në nëntor të vitit 2021, 34-vjeçarja bëri të ditur se kishte humbur foshnjën e saj. Pasi shkoi për konsultim, mjeku i tha se “zemra e foshnjës nuk rrihte më”.

“Kur isha 16 vjeç, shkrova një listë me gjërat që doja në moshën 30-vjeçare. Gjëja e parë në listë ishte të isha nënë. Tani jam gati 35 vjeç dhe disa ditë pikëllimi i humbjes së një fëmije dhe nuk është e lehtë të kem një të tillë, dhe dua që jeta ime në atë mënyrë të duket krejtësisht ndryshe për të, ajo që duket tani thjesht më pushton.

E di që është e shëndetshme dhe normale të kesh ditë të plota trishtimit dhe të nderosh të gjitha ndjenjat që vijnë, të mira dhe të këqija. E keqja nuk është fare shpesh dhe po, unë mund ta kaloj këtë moment tani sot vetëm në mënyrë private dhe zakonisht, por sot jam këtu. Sepse njoh mijëra njerëz përreth ndihen ashtu si unë”, tha ndër të tjera Jessie atëherë në një përshkrim të gjatë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu