110 milion euro nga PSG për Messin, “L’Equipe” i zbulon kontratën

Lionel Messi ka nënshkruar me PSG një kontratë 3-vjeçare dhe prej saj do të përfitojë në total shumën e 110 milion eurove.

Paga neto e argjentinasit është 30 milion euro, ndërkohë që Messi do të përfitojë edhe 20 milion euro, 10 për secilin vit, përmes një bonusi besnikërie.

Pra, në rast se Messi e respekton kontratën deri në vitin e tretë, përfitimet i shkojnë në 110 milion euro, sikurse shkruan prestigjiozja “L’Equipe”.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu