23-vjeçari pikturon Messin në një kartëmonedhë 10 dollarësh: Do të doja të paktën që ai ta shihte (VIDEO)

Artisti argjentinas Mauro Marcos pikturoi Lionel Messin në një kartëmonedhë 10-peso dhe e ndau atë në rrjetet sociale, aq sa një person donte ta blinte për 60,000 pesos.

Një nga ëndrrat e Mauros është që kapiteni i Kombëtares së Argjentinës të shohë punën e përfunduar. “Do të doja të paktën që Messi ta shihte. Nëse do të më pyeste, nuk e mendoj dhe do ia jap”, tha 23-vjeçari.

Është interesante se Marcos filloi të punojë në pikturën në ditën e parë të Kupës së Botës në Katar 2022 dhe e përfundoi atë më 18 dhjetor përpara se Argjentina dhe Franca të luanin finalen.

“E nisa ditën e parë të Kupës së Botës dhe e përfundova pikërisht në orën 6 të mëngjesit në ditën e finales”, tha ai, duke shtuar: “Ishte një kohë emocionesh të mëdha, më duhej ta pikturoja”.

Zhurma ishte aq e madhe sa një përdorues i ofroi atij 60 mijë pesos për biletën, një ofertë që Mauro e refuzoi.

Video:


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu