A bën pjesë edhe Shqipëria? Lëshohet alarmi për valën e të nxehtit në 7 shtete

Departamenti Meteorologjik i Indisë ka lëshuar një alarm për një valë të të nxehtit për shtatë shtete, thanë zyrtarët.

Sipas departamentit, i nxehti do të prekë në disa zona të Uttar Pradesh dhe Gangetic Bengal Perëndimor, Jharkhand, Haryana jugore, West Rajasthan, Chhattisgarh dhe veriun e Madhya Pradesh.

Mot i nxehtë dhe i pakëndshëm pritet në Odisha gjatë pesë ditëve të ardhshme, si dhe në rajonin Konkan, Andhra Pradesh, Tamil Nadu dhe Kerala.

Ndërsa vapa e nxehtë e verës vazhdon të përfshijë disa shtete, njerëzit janë dyndur në dyqanet e akulloreve dhe pijeve të ftohta.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu