A do ta humbasë vërtet Benzema Botërorin e dytë radhazi?

Performanca e sulmuesit francez Karim Benzema në Kupën e Botës 2022 nuk ka gjasa. Sipas L’Equipe, lojtari nuk do të marrë pjesë në ndeshjen kundër Australisë më 22 nëntor për shkak të një dëmtimi muskulor. Ai ndjeu një dhimbje gjatë stërvitjes.

Sot do të kryhet test e cila do të sqarojë përfundimisht shkallën e dëmtimit, por të dhënat paraprake tregojnë se Benzema ka gjasa të mungojë në turneun e Katarit.

Këtë sezon, fituesi i Topit të Artë ka bërë 7 paraqitje në La Liga për Real Madridin dhe ka shënuar 5 gola.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu