A e bindi Feguson Ronaldon të rikthehej në Old Trafford? E tregon vetë ai

Sir Alex Ferguson ka konfirmuar për herë të parë përfshirjen e tij në marrëveshjen për të sjellë Cristiano Ronaldon përsëri në Manchester United, duke këmbëngulur:

Unë thjesht nuk mund ta imagjinoja që ai të luante për Manchester City. Shumë njerëz luajtën rol, dhe unë kontribuova duke e ditur se, me të vërtetë, Cristiano donte të vinte këtu. Kjo ishte e rëndësishme. Shkoi shumë mirë”, tha shkurtimisht Sir Alex Ferguson, citojnë mediat britanike. Ndërkohë, të shtunën Ronaldo realizoi 2 gola në fitoren 4-1 ndaj Newcastle.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu