“A ka rënë në dashuri apo jo me Meritonin?” Flet për herë të parë Ilnisa

Mbrëmjen e kaluar, Ilnisa ndodhej të shtrirë në një krevat me Meritonin, ndërsa pranë tyre ishte edhe Heidi. Heidi e pyeti Ilnisën nëse kishte ndodhur ndonjë ndjenjë dashurie mes tyre, dhe përgjigja e Ilnisë ishte e pasigurt me një thënie “jo”. Ajo shtoi se nëse do të ndodhte, do të ishte shumë e lumtur, por për momentin e vlerësoi si diçka e pamundur.

Pjese nga biseda mes Ilnises dhe Heidit:

Heidi: A ke rënë në dashuri me Meritonin?

Ilnisa: Çfarë je çmendur mi?! E kam seriozisht. Jo o vajzë, a më njeh mua ti apo jo? Unë nuk e di se çfarë është ajo që po mendon. Ti mos i keqkupto njerëzit kur qeshin dhe ndihen mirë. Nuk ndodh ajo gjë, do isha shumë e lumtur që të ndodhte ndonjëherë, por nuk është e pamundur.

Heidi: Pse?

Ilnisa: Sepse është shumë e pamundur si duhet të më japësh mua që ta kuptosh.

Heidi: Ke kaluar gjëra të shëmtuara?

Ilnisa: Jo, asnjë gjë të shëmtuar, sepse ndryshe nuk mund ta përshkruaj me fjalët e tua.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu