ABEE Investimi belg në Kërçovë, pritet 600 vende pune, rroga 900 euro neto

Në komuën e Kërçovës pritet të nis me punë kompania e re investuese ABEE nga Belgjika. Lajmin e ka bër të ditur edhe ministri i ekonomisë, Kreshnik Bekteshi që ka vizituar ambientet e kompanisë në Bruksel dhe ku është nënshkruar marrëveshja.

Kërçova me investim të ri! ABEE-prodhues i baterive elektrike.

Investim 40 milionë Euro dhe 600 vende të reja pune, me paga mbi 900 EURO neto!”, ka bërë të ditur ministri Bekteshi.

ABBE si një investitor i huaj potencial vitin e kaluar prezantoi planin e saj shumëvjeçar të biznesit për të investuar në sistemin e menaxhimit të baterive (BMS) dhe Sistemet Elektronike të Energjisë.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu