Aeroplani detyrohet të bëj ulje urgjente: Ja përse ndodhi kjo, arsyeja do ju habit

Një pasagjer detyroi një fluturim të American Airlines nga Arizona në Minesota që të bëjë një ulje urgjente pasi i dyshuari kërcënoi pasagjerët, duke bërtitur,dhe ndezi një cigare në kabinën dhe banjë.

Jim Dickey thotë se ai dhe gruaja e tij Megan ishin në fluturim duke udhëtuar në një konferencë në Minneapolis kur 30 minuta më pas dyshja dëgjuan zhurmën që po krijohej nga pasagjerët e tjerë për shkak se njëri nga pasagjerët po bërtiste dhe po i ofendonte të tjerët.

Burri vazhdoi të zgjidhte një zënkë me një pasagjer tjetër përpara se të godiste vendin e një gruaje para tij, e cila ulëriti, thotë Dickey. Ai thotë se burri e goditi aeroplanin edhe disa herë, dhe këtu Dickey dhe gruaja e tij e kuptuan se diçka nuk ishte në rregull.

Ndërsa avioni ishte gati për t’u ulur, burri doli nga tualeti dhe u kthye në vendin e tij, ku ai u përshkrua si shumë i egër .Dickey thotë se të gjithë rreth tij mund të nuhasin tymin e cigares që dilte pas tij.

Pasi avioni ishte i sigurt në pistë, njeriu është përballur nga stafi i pjesëmarrjes në fluturim, si dhe oficerët e policisë.

Burri i paidentifikuar përfundimisht u prangos nga policia ku ai u dëgjua duke bërtitur, “Mi largoni këto sepse po më dhemb. Do t’ju vras .

Avioni u nis për në Minneapolis dy orë më vonë./gazetametro

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu