Ahmeti: Një çerek shekulli nga përjetësia e familjes Jashari

“Një çerek shekulli nga përjetësia e familjes Jashari në altarin e lirisë, një sakrificë e pashembulltë e devotshmërisë, athedashurisë, trimërisë dhe lavdisë”, kujton familjen Jashari ish kreu i UÇK-së dhe lider i BDI, Ali Ahmeti

“Jasharajtë vulosën pavarësinë e Kosovës dhe përpjekjet disadekadëshe të gjeneratave të tëra të veprimtarëve, patriotëve, luftëtarëve e dëshmorëve për liri, demokraci, drejtësi e pavarësi”, shkruan Ahmeti.

“Lavdi e përjetshme familjes Jashari dhe dëshmorëve e martirëve të kombit”, shkruan Ahemti në përvjetorin e 25 të martirizimit të familjes Jashari.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu