Albin Kurti tubim të përbashkët me opozitën në Berlin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti së bashku me liderët e opozitës shqiptare VLEN do të mbajnë një tubim të përbashkët në Berlin të Gjermanisë.

Kurti ka shprehur simpatinë dhe mbështetjen e plotë për opozitën shqiptare në Maqedoninë e Veriut.

Ndikimi i tij, pritet të ndikojë fuqishëm në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare në Maqedoninë e Veriut. /INA/


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu