Ambasadorja amerikane në OKB: Pushtimi rus do të shkaktojë uri tek 40 milionë njerëz

Ambasadorja e SHBA-së në Kombet e Bashkuara (OKB), Linda Thomas-Greenfield, tha se pushtimi rus do të shkaktonte uri në 40 milionë njerëz dhe Afrika do të ishte më e prekura.

SHBA premton 4.5 miliardë dollarë për sigurinë ushqimore në Samitin e G7

“SHBA planifikon të kontribuojë me 150 milionë euro për një paketë të re ndihme për zhvillimin humanitar në Afrikë,” thotë ajo.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu