Arsenali ka refuzuar çdo ofertë të Romës për Xhakën

Sipas BBC Sport, Roma ka paraqitur një ofertë prej 15 milion € për përfaqësuesin zviceran Granit Xhaka të refuzuar nga Arsenali.

Propozimi besohej të vlente 15 milion € (rreth 12,9 milion), më shumë sesa Giallorossi kishte propozuar më parë, që ishte 12 milion € plus bonuse.

Mbetet të shihet se sa janë të përgatitur të paraqesin, pasi Sky Sport Italia raporton se Xhaka po bën presion te Arsenali për ta lënë atë të largohet.

Trajneri i ri i Giallorossive, Jose Mourinho specifikisht ka kërkuar Xhakën për skuadrën e tij në Stadio Olimpico.

Xhaka mbush 29 vjeç në shtator dhe kontrata e tij me Gunners vazhdon deri në qershor 2023.

Ai pritet të fillojë për Zvicrën kundër Italisë në Euro 2020 nesër në mbrëmje në Stadio Olimpico, në stadiumin e Romës.

Lojtari kontriboi me një gol dhe dy asistime për Arsenalin në 45 paraqitje konkurruese këtë sezon.

Xhaka është kapiteni i Zvicrës, me 12 gola në 95 paraqitje.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu