Atletico Madridi pistë më e mundshme se Arsenali për Lautaro Martinezin

Me lajmet që Interi është i hapur për një shitje të Lautaro Martinez, raportet në Spanjë dhe Argjentinë sugjerojnë se Atletico Madrid do të ishte një destinacion më i mundshëm sesa Arsenali.

Kontrata e sulmuesit do të përfundojë në qershor të vitit 2023 dhe negociatat janë ngadalësuar, me agjentin e tij që këmbënguli publikisht se nuk ka “nxitim” për të përmirësuar pagën aktuale.

Kjo sugjeron që ai po shpreson të shtyjë për një transferim sezonin e ardhshëm, kështu që Interi në gjendjen e tyre aktuale financiare të pasigurt është gjithnjë e më i hapur për një shitje verore për të shmangur këtë çështje.

Çmimi i kërkuar nga Nerazzurrët për fituesit e Scudettos dhe Copa America do të ishte rreth 80-90 milionë euro.

Edhe pse Arsenali është i interesuar, lojtari do të largohej nga Interi vetëm për një skuadër spanjolle, pasi kishte qenë shumë afër Barcelonës vitin e kaluar.

Real Madridi është gjithashtu kandidat, por sipas Mundo Deportivo dhe TNT Sports, Atletico Madridi është opsioni më i mundshëm për të ardhmen e El Toros.

Diego Simeone ka qenë prej kohësh një admirues i Martinezit dhe tashmë ka blerë në Serie A këtë sezon, pasi kanë transferuar Rodrigo De Paul nga Udinese.

Ata gjithashtu do të duhet të mbledhin para për ofertën, e cila mund të vijë nga shitja e mundshme e spanjollit Saul Niguez.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu