Avdiu: Kush është kundër Amerikës, është kundër shtetit të Kosovës

Në 24-vjetorin e masakrës së Reçakut, analistja Zana Avdiu ka reaguar përmes një postimi në Facebook, ku ka veçanërisht ka sjellë në vëmendje rolin vendimtar të SHBA për Kosovën. “Kush eshte kunder Amerikes, eshte kunder shtetit te Kosoves”, shprehet ajo ndër të tjera.

“Këto janë ditet e keta jane muajt, kur duhet te kujtojme se kush eshte Amerika per kete vend. Kush jane miqte per kete vend, Si Clinton, Albright, Blair, William Walker, etj.

Dhe, kush eshte kunder Amerikes, eshte kunder shtetit te Kosoves. Eshte kunder viktimave te luftes. Eshte kunder ekzistences tonë”, shkruan Avdiu.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu