Aviacioni rus mori avionë të rinj SU-34

Forca Ajrore Ruse ka marrë avionë të rinj Su-34 dhe deri në fund të vitit do të marrë një seri tjetër avionësh, tha shërbimi për shtyp i qeverisë ruse, duke cituar deklaratën e drejtorit të përgjithshëm të Korporatës së Prodhimit të Avionëve të Bashkuar (UAC). ) Yuriy Slyusar, transmeton InfoShqip.

Ne kemi prodhuar dhe dorëzuar avion Su-34 në Ministrinë e Mbrojtjes së Rusisë. Ata janë gjahtarë shumë të besueshëm. Deri në fund të vitit, forcat e armatosura të Rusisë do të marrin një grup tjetër avionësh tani në prodhim“, tha ai.

Ai gjithashtu theksoi se UÇK-ja vazhdon të përmbushë të gjitha kërkesat për të dorëzuar pajisjet e nevojshme të aviacionit për forcat e armatosura të Rusisë.

“Pavarësisht presionit të Perëndimit mbi industrinë ruse, detyrat kryesore të kompleksit mbrojtës-industrial, si zgjerimi i prodhimit, përshpejtimi i ritmit të punës dhe rritja e vëllimit të prodhimit, janë duke u realizuar“, shtoi Slyusar.

“Kompania OAK, e cila është pjesë e Rostech, i plotëson të gjitha kërkesat për avion përpara afatit të rënë dakord dhe forcat e armatosura të Rusisë do të marrin pajisje të reja aviacioni me efikasitet të lartë”, tha ndërkohë ministri rus i Tregtisë Denis Manturov./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu