Bahçeli: Grekët të pushojnë së luajturi me zjarrin nëse nuk duan që ne t’i shtyjmë në detin Egje, ne mund të arrijmë shpejt dhe pa problem në brigjet e tyre

Kryetari i Partisë Lëvizja Nacionaliste Turke, Devlet Bahçeli, i cili është partner koalicioni i presidentit Rexhep Tajip Erdogan, tha dje se “turqit do ta kenë të lehtë të arrijnë në anën tjetër të detit Egje”, raporton gazeta greke “Kathimerini”, transmeton InfoShqip.

“Qeveria e Greqisë nuk duhet të na acarojë. Greqia do që e gjithë bota të dënojë Turqinë. Qeveria greke po luan me zjarrin kur pretendon se pas Ukrainës ekziston rreziku i një lufte të re. Ishujt ku ai ulet ilegalisht dhe pa të drejtë janë e drejta jonë.

Jo për të na provokuar dhe testuar durimin tonë. Nëse duan t’i shtyjmë edhe një herë në det, na lajmërojnë dhe do t’i hedhim të gjithë, në dashtë Zoti. Për ne nuk është problem të arrijmë nga bregu ynë në bregun përballë detit Egje“, tha Bahçeli./InfoShqip.com


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu