Barcelonës i buzëqesh fati, Realit jo. Hidhet shorti i 1/16 të Kupës së Mbretit

Formati i Kupës në fakt parashikon që ndeshjet të luhen në fushën e skuadrës më inferiore në krahasim me renditjen e një viti më parë, duke i dhënë përparësi ekipeve më të vogla dhe kjo do të thotë se ndonëse Barcelona ka peshkuar AD Ceuta nga kategoritë e ulëta, ajo do të luajë në transfertë.

Kjo edhe mund të jetë problem për katalanasit të cilët kaluan me vështirësi në shtesë skuadrën e Intersiti me shifrat 4-3.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu