Çfarë ndodhi, Princi Harry refuzon të marrë pjesë në kurorëzimin e babait të tij, mbretit Charles?

Princi Harry ka refuzuar të marrë pjesë në kurorëzimin e babait të tij, mbretit Charles sipas një fragmenti nga një intervistë që ai dha për rrjetin televiziv ITV, në të cilën ai thotë se heshtja për problemet e tij me familjen mbretërore të Britanisë nuk ndihmon.

Harry, djali më i vogël i mbretit Charles ka dhënë dy intervista në rrjet për t’u shfaqur përpara publikimit të librit të tij “Spare” javën e ardhshme, i cili pritet të përfshijë më shumë kritika ndaj familjes mbretërore dhe këshilltarëve të saj.

I pyetur nëse ai do të merrte pjesë në kurorëzimin nëse do të ftohet, Harry u përgjigj: “Shumë mund të ndodhin nga tani dhe atëherë. Por, e dini, dera është gjithmonë e hapur, topi është në fushën e tyre. Ka shumë për të folur dhe unë sinqerisht shpresoj se ata janë të gatshëm të ulen dhe të flasin për këtë.”

Citimi u postua nga ITV në Twitter sot, disa orë pasi Guardian publikoi fragmente nga libri i Harry-t, në të cilin ai akuzon vëllain e tij William se e ka shtyrë dhe e ka hedhur në dysheme Meghan gjatë një debati për gruan e Harrit.

“Unë nuk e di se si heshtja do t’i përmirësojë gjërat,” thotë Harry.

I pyetur për reagimin e William ndaj komenteve të tij kritike pasi ai tërhiqet nga detyrat e tij mbretërore në vitin 2020, Harry u përgjigj: “Natyrisht që ai do të ketë thënë gjithçka që mund të imagjinoni”.

Intervista e ITV dhe një tjetër paraqitje në “60 Minutes” të CBS do të transmetohen të dielën, dy ditë para publikimit të autobiografisë së tij.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu