Çifti i të moshuarve përlotet, Azili i ndan pas 62 vjetësh martesë

Ata kanë kaluar vite të tëra pranë njëri-tjetrit, por sot janë detyruar që të ndahen.

Uolf Gotshalk 83 vjeç dhe gruaja e tij, Anita 81 vjeçe, nuk mund të qëndrojnë bashkë në të njëjtin vend në Azil.

Ata ranë në dashuri me njëri-tjetrën që në kohën kur ishin fqinj në Gjermani dhe u martuan në 1954. Më pas u zhvendosën në Kanada, në Vankuver.

Për shkak të moshës dhe problemeve me shëndetin, autoritetet e shtëpisë së të moshuarve thonë se ata s’mund të qëndrojnë bashkë në një qendër azili.

Momenti kur ata u ndanë nga njeri-tjetri preku shumë njerëz në internet, ndaj dhe kjo foto ka marrë shumë klikime.

moshuar1


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu