Daçiq: Një tjetër shtet do të tërheqë njohjen e Kosovës

Së shpejti, një vend tjetër do të tërheqë njohjen e Kosovës, tha për Tanjug ministri i Jashtëm serb, Ivica Daçiq.

Serbia më herët kishte njoftuar se në një moment të caktuar do të njoftojë se cilat shtete e kanë tërhequr njohjen e pavarësisë së Kosovës, shkruan Euronews Serbia.

Daçiq më herët ka paralajmëruar se Serbia do të vazhdojë këtë vit luftën e vështirë diplomatike dhe politike “në lidhje me mbrojtjen e integritetit dhe sovranitetit territorial të Serbisë”– tha ai.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu