Dafina Zeqiri iu “qesh në fytyrë” serbëve që nuk e pranojnë pavarësinë e Kosovës (VIDEO)

Dafina Zeqiri është një nga artistët e shumtë që kanë reaguar ndaj gabimit të kompanisë ‘Apple’ e cila kishte vendosur Kosovën si pjesë të Serbisë.

Ditët e fundit është bërë një fushatë e madhe nga artistë shqiptarë ndaj kompanisë ‘Apple’ për të përmisuar gabimin e bërë,

Dhe postimet e shumta dhe të ndryshme nga artistët tanë që tregojnë për historinë e vendit tonë, kanë nxitur reagime tek serbët, nga të cilët s’kanë munguar as kërcënimet.

Dafina Zeqiri së fundmi publikoi një video në profilin e saj në Instagram, ku shihej duke qeshur, dhe si përshkrim të saj shkroi “Serbia kur thotë se Kosova është pjesë e saj, dhe kosovarët që e dinë të vërtetën”.

Video:

 

View this post on Instagram

 

🇦🇱🇽🇰

A post shared by Dafina Zeqiri (@dafina.zeqiri) on

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu