Dan Bilzerian publikon mesazhet ku Nusreti i shkruante prej vitesh, i kërkonte famë

Salt Bae është diçka si një lloj legjende e internetit, edhe nëse shumica prej nesh nuk do të jenë në gjendje të përballojnë kurrë të provojnë ushqimin e tij.

Por kuzhinieri i ‘memeve’ gjithashtu duket të jetë paksa i çuditshëm në jetën reale dhe tani, Dan Bilzerian, ka dhënë disa prova për këtë nëpërmjet Instagramit.

Në një video të publikuar në rrjete sociale, Bilzerian, 42-vjeç, ka treguar se Salt Bae, 39 vjeç, ka vite që përpiqet të komunikojë me të.

Ai e bëri të ditur përmes një video të shpërndarë në InstaStory, teksa shtoi: “Të gjithë po flasin se sa i çuditshëm është ky Salt Bae, unë e di këtë prej vitesh”.

Kjo vjen pasi kuzhinieri është aktualisht në ‘ujë të nxehtë’ pasi ai rrëmbeu Kupën e Botës për të kryer lëvizjen e tij spërkatëse.

Videoja tregon se Salt Bae, me të vërtetë, e ka ngacmuar fenomenin e Instagramit për vite me radhë, pavarësisht se nuk ka marrë ndonjë përgjigje.

Vlen të theksohet gjithashtu se këto imazhe i janë dërguar Bilzerianit edhe pse ai nuk e ndjek shefin e kuzhinës në Instagram.

Me këtë supozohet se ishte një përpjekje për t’u miqësuar me Bilzerian në vitin 2015, dhe ai nuk është ndalur kurrë që atëherë.

Në rast se kujtesa juaj ka nevojë për rifreskim, Salt Bae u ngrit për herë të parë në statusin e legjendës së ‘memeve’ në 2017, që do të thotë se këto mesazhe filluan përpara se ai të arrinte famë globale.

Shefi turk i pari pushtoi imagjinatën e internetit për shkak të teknikave të tij ekstravagante të përgatitjes së ushqimit.

Megjithatë, të paktën për momentin, opinioni publik duket se është kundër shefit të kuzhinës pas veprimeve të tij në Kupën e Botës.

Kuzhinieri – emri i vërtetë i të cilit është Nusret Gokce – në fakt theu rregullat e FIFAs kur doli në fushë pas fitores së Argjentinës dhe me sa duket u lejua të prekte dhe të merrte trofeun e Kupës së Botës.

FIFA nuk ka shpjeguar ende se si Salt Bae u duk se mori akreditimin zyrtar për të qenë në fushë pasi u fotografua duke festuar me lojtarët argjentinas.

Futbollistët, megjithatë, janë të njohura pasi shumë darkojnë në restorantet e tij luksoze.

Megjithatë, të përfshihesh në festimet e Kupës së Botës argjentinase dhe madje të rrëmbesh trofeun ikonë është ndoshta një hap shumë larg.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu