Dan Bilzerian publikon mesazhet ku Salt Bae i shkruante prej vitesh, i kërkonte famë

Salt Bae është diçka si një lloj legjende e internetit, edhe nëse shumica prej nesh nuk do të jenë në gjendje të përballojnë kurrë të provojnë ushqimin e tij. Por kuzhinieri i ‘memeve’ gjithashtu duket të jetë paksa i çuditshëm në jetën reale dhe tani, Dan Bilzerian, ka dhënë disa prova për këtë nëpërmjet Instagramit.

Në një video të publikuar në rrjete sociale, Bilzerian, 42-vjeç, ka treguar se Salt Bae, 39 vjeç, ka vite që përpiqet të komunikojë me të.

Ai e bëri të ditur përmes një video të shpërndarë në InstaStory, teksa shtoi: “Të gjithë po flasin se sa i çuditshëm është ky Salt Bae, unë e di këtë prej vitesh”.

Kjo vjen pasi kuzhinieri është aktualisht në ‘ujë të nxehtë’ pasi ai rrëmbeu Kupën e Botës për të kryer lëvizjen e tij spërkatëse.

Videoja tregon se Salt Bae, me të vërtetë, e ka ngacmuar fenomenin e Instagramit për vite me radhë, pavarësisht se nuk ka marrë ndonjë përgjigje.

Vlen të theksohet gjithashtu se këto imazhe i janë dërguar Bilzerianit edhe pse ai nuk e ndjek shefin e kuzhinës në Instagram.

Me këtë supozohet se ishte një përpjekje për t’u miqësuar me Bilzerian në vitin 2015, dhe ai nuk është ndalur kurrë që atëherë.

Në rast se kujtesa juaj ka nevojë për rifreskim, Salt Bae u ngrit për herë të parë në statusin e legjendës së ‘memeve’ në 2017, që do të thotë se këto mesazhe filluan përpara se ai të arrinte famë globale.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu