Delegacioni amerikan me 25 kompani i shkon për vizitë Vuçiçit

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Beograd me delegacionin ekonomik të Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet sot në Beograd me delegacionin ekonomik të Qeverisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Në delegacionin amerikan do të jenë të pranishëm përfaqësues të rreth 25 kompanive dhe do të jetë edhe misioni i parë ekonomik i qeverisë amerikane në rajon pas më shumë se 20 vitesh, njoftoi Shërbimi për Bashkëpunim me Media i Presidentit të Serbisë, transmeton Klankosova.tv.

Në takim do të marrë pjesë edhe kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq.
Në delegacionin amerikan do të jenë të pranishëm përfaqësues të rreth 25 kompanive dhe do të jetë edhe misioni i parë ekonomik i qeverisë amerikane në rajon pas më shumë se 20 vitesh, njoftoi Shërbimi për Bashkëpunim me Media i Presidentit të Serbisë, transmeton Klankosova.tv.

Në takim do të marrë pjesë edhe kryeministrja e Serbisë, Ana Brnabiq.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu