Demiri pas zgjedhjes si anëtar i KSHZ-së: Vota opozitare do të mbrohet në maksimum

Kuvendi i Maqedonisë Veriut sot ka votuar anëtarin e shtatë të KSHZ-së, përfaqësuesin e VLEN në këtë institucion, Abdush Demirin.

Demiri ishte i ftuar në intervistën e lajmeve në Alsat M, ku foli rreth zgjedhjes së tij si anëtar në KSHZ, dhe për procesin zgjedhor në vend.

Demiri deklaroi se është krenar që është përfaqësues i opozitës në institucionin që merret me procesin zgjedhor, dhe se vota opozitare do të jetë e mbrojtur në maksimum.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu