Dikur yll te Barcelona, CR7 do mesfushorin te Al Nassr

Sipas ESPN, Al-Nassr planifikon t’i ofrojë Sergi Busquets një kontratë me vlerë 13 milionë euro në vit. Mesfushori tashmë mund të negociojë me klube të tjera, pasi kontrata e tij me Barcelonën skadon në verë.

Spanjolli definitivisht nuk do të largohet nga Camp Nou në janar pasi Xavi do ta bindë atë të qëndrojë.

Këtë sezon në La Liga, Busquets ka bërë 14 paraqitje dhe ka dhënë 1 asistim.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu