Do t’i përgjigjen ftesës. Alternativa, Besa dhe ASh do to shkojnë te Rama, BDI pa përgjigje

Disa nga partitë shqiptare në vend kanë konfirmuar se do të shkojnë në takim në Tiranë, që, siç raportojnë mediat, po organizohet nga kryeministri shqiptar Edi Rama.

Alternativa, Aleanca për Shqiptarët dhe Besa thanë për Agjencinë Mediatike se kanë marrë ftesë për takim dhe se do të shkojnë, por nuk treguan detaje. Nuk ka asnjë përgjigje nga BDI. Të ftuar janë lideri i BDI-së Ali Ahmeti, i Aleancës për Shqiptarët Arben Taravari, i Lëvizjes Besa, Bilal Kasami, i Alternativës Afrim Gashi dhe i PDSH-së Menduh Thaçi.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu