E ndihmon era, lojtari i Skënderbeut shënoi supergol nga goditja e këndit (VIDEO)

Një gol i çuditshëm është parë sot në kampionatin shqiptar të futbollit gjatë ndeshjes Skënderbeu-Kamza që përfundoi me rezultatin 3-2.

Mesfushori i korçarëve, Gjergji Muzaka kaloi ekipin e tij në epërsi, teksa pas krosimit të goditjes nga këndi, i ndihmuar edhe nga era, ai ka arritur të gjejë golin e avantazhit.

Ky gol i ka habitur të gjithë, madje edhe vetë Muzakën i cili e kuptoi menjëherë se nuk ishte për meritë të tij dhe ka ngritur duart lart duke thënë se erdhi nga zoti.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here