E rrallë: Retë krijojnë hartën e Kosovës në qiell

Një pamje që mund të sajohet vetëm në imagjinatë, dje është kapur në Pejë.

Koha.net ka publikuar një fotografi të siguruar nga një lexues, e cila paraqet qartë hartën e Kosovës në qiell.

Retë në qiell dhe fshehja e diellit pas tyre, kanë bërë që forma e reve të duket shumë qartë. Me përjashtim të pjesës Jugore të Kosovës, harta duket pothuajse ideale në drejtimet tjera.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu