FIFA, ja në cilën pozitë renditet Kosova (FOTO)

Kosova mbetet e 190’ta në listën e FIFA’s
FIFA ka publikuar listën zyrtare të renditjes, ku Kosova nuk ka ndërruar vend. Përfaqësuesja më e re e pranuar në UEFA dhe FIFA, mbetet në pozitën e 190 me 66 pikë edhe në muajin gusht.

fifa

Derisa Shqipëria ka ruajtur pozitën e saj në FIFA. Ajo mbetet e 37’a me 739 pikë.

albania_1470937396-5027181


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu