Gjatë ceremonisë së hapjes së Kampionatit Botëror pritet të recitohet edhe Kuran (VIDEO)

Sot nis Kampionati Botëror “Qatar 2022”. Për një muaj rresht adhuruesit e futbollit do të përjetojnë emocione të papërshkrueshme.

Ndeshja e parë do të luhet nga ora 17:00, nës mes të organizatorit dhe Ekuadorit.

Në ceremoninë e hapjes do të jetë edhe një pjesë e veçantë.

Rreth 100 fëmijë do të recitojnë një pjesë nga Kurani, raportojnë mediat ndërkombëtare përcjell Klankosova.tv

Po ashtu në këtë kampionat, nuk lejohet shitja e alkoolit për tifozët.

Video:

 


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu