Guardiola kërkon ta provojë edhe Serinë A

Menaxheri i Manchester Cityt, Pep Guardiola ka zbuluar se ai është i hapur për të menaxhuar në Serinë A italiane në të ardhmen. 48-vjeçari po cilësohet nga shumë si menaxheri më i mirë në lojë aktualisht dhe e ka udhëhequr Cityn për tituj të ligës, tashmë dy radhazi.

Guardiola tashmë ka punuar në Spanjë me FC Barcelona, ​​në Gjermani me Bayern Munich dhe tani në Angli me Cityn dhe me të gjitha ato klube, ai ka fituar titujt e ligës.

Në verë, strategu spanjoll u lidh me një transferim te gjigantët e Serisë A Juventus, të cilët po kërkonin të mbushnin zbrazëtinë e krijuar me largimin e Massimiliano Allegri.

Përfundimisht, rezultoi të jetë ish-menaxheri i Chelsea, Maurizio Sarri i cili u bashkua me klubin me bazë në Torino si kryesues.

Guardiola, ndërsa fliste për Sky Italinë , ka lënë të kuptohet se ai është i hapur për përgjegjësi menaxheriale në Itali pasi kontrata e tij me Cityn të skadojë në verën e vitit 2021.

“Trainimi në Itali? Pse jo,” tha ai. “Ishte një kënaqësi [ të jesh atje] si një lojtar me Brescia, me Mazzone-in e madh (Carlo) [ish menaxherin e Brescia]. Kam kaluar shumë kohë dhe e dua vendin, por tani ndihem mirë në Angli, është një kampionat i shkëlqyeshëm. Por ndoshta po, nuk jam aq i vjetër. ”

data-full-width-responsive="true">

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu