Halil Kastrati shkon në xhami dhe i dhuron banesë jetimit që thërret ezanin, xhemati nuk i mban lotët e gëzimit

Humanisti i madh shqiptar, Halil Kastrati, po vazhdon ndihmën ndaj familjeve nevojtare. Kësaj here, hoxha ka zgjedhur ta gëzojë një jetim.

Kastrati e mori fjalen dhe e kërkoi një djalosh i cili shpesh e thërret ezanin në këtë xhami, shkruan jepi zë, 10 vjeçari jetim u paraqit ndërsa hoxha e befasoi me një dhuratë, banesë në qytetin e Ferizaj.

Ky moment krijojë emocione të veçanta edhe tek xhemati të cilët nuk i mbanin lotët nga gëzimi, shkruan Jepi zë

Postimi i plotë nga Kastrati:

Shume prekese dhe emocionuese!

Ne Tribunen e organizuar nga Xhamia e madhe ne Ferizaj, nje jetim 10 vjeçare bashke me nenen dhe motren e tij behet me banese te re 😊

Kur te gezohet jetimi gezohet edhe Zoti

Zoti ju gezofte dhe kurre mos ju humbte!


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu