Itali, fëmija i parë i vitit 2023 është shqiptar

Në spitalin Empoli në Itali i linduri i fundit i vitit 2022 quhet Yan Kurtis. Ishte ora 19:31 e 31 dhjetorit 2022 kur ai lëshoi ​​të qarën e tij të parë, mes emocioneve të prindërve të tij, me origjinë nga Kameruni, por me banim në Fucecchio.

Ndërkohè në sallën e lindjes në San Giuseppe di Empoli në orën 2.10 të datës 1 janar, lindi Sole me prindër nga Shqipëria dhe banorë të Larcianos.

I vogli Sole peshonte 3 kilogramë e 650 gram.


PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu